لوله کاروگیت درکرج

لوله های کاروگیت همان لوله های دوجداره هستند که از خانواده لوله های پلی اتیلن هستند این لوله ها به لوله های کاروگیت معروف هستند این لوله ها بیشتر در فاضلاب به کار میروند زیرا طراحی ان طوری است که سیالات به راحتی در ان انتقال داده میشود و از مقاومت و عمر طولانی برخوردار است امروزه این لوله از محبوبیت بالایی برخوردار است که این به دلیل ویژگی های بالا این لوله ها استند .

09128334186....09127066166

شکل ظاهری لوله کاروگیت :

این لوله ها به لوله های دوجداره نیزشناخته میشوند وهمانطور که متوجه شدید این لوله از دوجداره ساخته شده که سطح بیرونی ان مارپیچ است . این لوله ها در کارخانه با استفاده از دستگاه ماردوم به صورت مارپیچ در قالب قرار میگیرد .دلیل این مارپیچ بودن این است که وقتی لوله در پروژه هایی که نیاز است ان را در خاک قرار بدهند مقاومت بیشتری داشته باشد زیرا وقتی این لوله در خاک قرار میگیرد خاک به لای این جداره های موجود در لوله میرود وهمین باعث بهتر شدن مقاومت لوله میشود .ولی سطح داخلی ان به صورت صاف وصیقلی است . همان طور که در تصویر بالا میبینید داخل ان رنگی است که معمولا داخل ان را این رنگی یا برنگ زرد تولید میکنند .این رنگ ها به این دلیل است که اگه لوله سوراخ یا نشتی داشته باشد بتوان متوجه ان شد. این لوله ها در سایز های 110 تا 2500 تولید میشوند .

  

سوالی که ممکن است برای همه ی مصرف کنندگان و مخصوصا خریداران این لوله پیش بیاید این است که اگر  لوله استاندارد نباشد چه اتفاقی می افتد اصلا چرا لوله ای که قرار است در زمین به کار برود باید استاندارد باشد ولی غیر استاندارد ان هم ارزان تر هست هم به صرفه ترپس چرا لوله های استاندارد؟

 _ وقتی لوله ی غیر استاندارد تهیه کنید از فشار باری خوبی برخوردار نیستند وقتی ان را استفاده کنید ممکن است در فشار های کاری نسبتا بالا تر اسیب ببنید .این لوله ها نرم است و تقیریبا قابلیت انتعطاف پذیری است لوله های استاندارد به خوبی این ویژگی را دارند ولی اگر این لوله را غیر استاندارد تهیه کنیم دیگر از این انعطاف به خوبی برخوردار نخواهیم بود .واما مهمترین عیب لوله های غیر استاندارد عمر کوتاه تر نسبت به لوله استاندارد است برای مثال اگر لازم باشد در سال یه بار لوله هارا تعویض کنید با لوله های غیر استاندارد باید 2 تا 3 بار این کارا انجام بدید از این رو برای انجام برخی پروژه ها لوله غیر استاندارد اصلا مناسب نیست و مقرون به صرفه نیست .

                            

 

استاندارد لوله کاروگیت :

همان طورکه دربالاتوضیح داده شداین لوله هااز دولایه خارجی وداخلی تولید شده که باید از پلی اتیلن باجریانMFIیکسان وگونه های مناسب PIPEGRADE و نوع مواد PE80 باشد .

_ مشخصات کیفی لوله های کاروگیت برای کنترل ابعادومقاومت حلقوی به صورتDNI16961-2 و INSO9116-3 میباشد .

_این لوله ها باید طبق استاندارد EN13476 باشد

باید توجه داشت این لوله ها از اتصالات جداگانه استفاده میکند که به ان اتصالات کاروگیت یا اتصالات لوله کاروگیت میگویند این اتصالات نیزدارای استاندارد هایی نیز هستند که باید رعایت شود :

_ این اتصالات طبق استاندارد های DIN16961-2//EN13476//ASTM-849

 

_ داخل این لوله ها باید صاف و صیقلی باشدو همچنین ضخامت کافی برای استفاده از سیستم تحت فشار را برخوردار باشد .

_ این لوله ها دارای مقاومت حلقه ای هستند:M2//5KN//SN=31

_ لوله های کاروگیت از موادی تولید میشود که سطح داخلی وخارجی ان طبق استاندارد ISIR7174 است .

داخل این لوله ها باید از مواد غیر مشکی باشد ئدارای 4 درصدموادANTIUVباشد.

 

انواع لوله های پلی اتیلن:

لوله های پلی اتیلن تک جداره:  این لوله ها بسیار زیاد برای انتقال اب اشامیدنی مناسب است این لوله از یک سطح به صورت صاف وصیقلی تشکیل شده این لوله ها از سایز 16تا 630 موجود است فشارکاری این لوله ها متفاوت است وقتی از ان برای جاهایی که پمپ وجود دارد استفاده کنیم باید از لوله با بار بیشتر استفاده کنیم .

 

لوله پلی اتیلن دوجداره :این لوله همانطور که در بالا توضیح دادیم همان لوله کارو گیت است این لوله کاربرد زیادی در انتقال اب فاضلاب دارد این لوله از سایز 110 تا 2500 تولید میشود وفشار کاری مناسب با محل اجرا در نظر گرفته میشود .

لوله فاضلابی:

 اتصالات کاروگیت

این لوله ها نیاز مند اتصالات مخصوص لوله کاروگیت میباشد وفقط این اتصالات برای این لوله ها استفاده میشود .برای اطلاعات بیشتر ودریافت قیمت اتصالات لوله کاروگیت برروی لینک زیر کلیک کنید

اتصالات کاروگیت

 

 

این لوله ها همان لوله های کاروگیت هستند به این لوله ها لوله های فاضلابی نیز میگویند لوله های کاروگیت به دلیل استفاده بسیار زیاد به نام لوله ها فاضلابی شناخته میشود و درکل مشخصات ان تفاوتی با لوله های کاروگیت ندارد .

کاربرد های لوله های کاروگیت:

1)شبکه های جمع اوری وانتقال فاضلاب های شهری

2)شبکه های جمع اوری اب های سطحی درشهر ها ومناظق کشاورزی و ...

3)شبکه های ابیاری وزهکشی

4)انتقال مواد صنعتی .. شیمایی .. اسیدی

5)سیلوی مواد ومایعات

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایزلوله ها واطلاعات ان روی لینک های زیر کلیک کنید:

لوله کاروگیت سایز110

لوله کاروگیت سایز125

لوله کاروگیت سایز160

لوله کاروگیت سایز200

لوله کاروگیت سایز250

لوله کاروگیت سایز315

لوله کاروگیت سایز400

لوله کاروگیت سایز500

لوله کاروگیت سایز600

لوله کاروگیت سایز700

لوله کاروگیت سایز800

لوله کاروگیت سایز900

لوله کاروگیت سایز1000

لوله کاروگیت سایز1200

لوله کاروگیت سایز1500

لوله کاروگیت سایز1800

لوله کاروگیت سایز2000

لوله کاروگیت سایز2500

تمامی لوله های شرکت پتیلن صنعت دارای استاندارد های ملی واستاندارد های جهانی هستند وبا بهترین قیمت و کیفیت عرضه میگردند.

نکاتی که در هنگام خرید لوله باید به ان توجه کرد:

درهنگام خرید این لوله باید توجه داشت که سطح داخل ان صاف وصیقلی باشدو باید دقت کرد که ان بدون ترک و سوراخ باشد . لایه های صاف داخل لوله کاروگیت باید از ضخامت لازم برای اجرا در سیستم شستوشوی لوله برخوردار باشد همین طور باید توجه داشت داخل این لو ه ها دارای رنگ باشد و لبه های ان تیز باشد . وازهمه مهمتر این که لوله استاندارد باشد از مواد اولیه خوب تهیه شده باشد .

انواع مواد اولیه :

PE63:امروزه این نوع از مواد اولیه در بازار موجود نیست این مواد اولیه باعث بالا رفتن وزن لوله و همینطور ضخامت نا مناسب لوله میشد و استقبال زیادی از این نوع مواد اولیه نشد زیرا باعث بالا رفتن قیمت لوله میشد .

PE80 استفاده از این مواد اولیه موقعی به رواج رسید که قیمت تولید با مواد اولیه دیگر بسیار پرهزینه و پر دردسر بود استفاده از این مواد باعث کمترشدن وزن لوله و مقاومت بالای لوله میشد این نوع مواد اولیه امروزه پر کاربرد ترین مواد اولیه است .

PE100: این مواد اولیه نیز باعث پایین امدن وزن لوله و ضخامت این لوله ها میشود و از کیفت خوبی برخوردار است استفاده از این لوله مقرون به صرفه است . چون وزن ان با مقایسه با گرید های دیگر مواد بسیار پایین تر می اید .

برای کسب اطلاعات بیشتر ومشاوره رایگان با متخصصین ما تماس حاصل فرمایید

تلفن:02166144527....02166145209

همراه:09128334186....09127066166

 

0
0
0
s2sdefault

تماس با ما

ساعات کاری: 8 صبح تا 6 عصر
پنجشنبه: 8 صبح تا 1 بعد از ظهر
02166144527-02166145209

info[at]pethylene.com

 ایران ، تهران
شادآباد، بازار آهن
خیابان بهاران 1، بلوک 34، پلاک 42